Janik - Kominki Szczecin, ul. Karola Balińskiego 7E, Tel: 91 314 38 28. Zamów wyjątkowy kominek do Twojego domu!

  • Kominki i piece

    Stylizowane według indywidualnych wymagań i upodobań klienta.Szczegóły oferty
  • Kamieniarstwo

    Parapety, schody (zewnętrzne i wewnętrzne), blaty kuchenne, posadzki. Szczegóły oferty
  • Polskie piece z duszą

  • 1
  • 2
  • 3

Czy drewnem można ekonomicznie ogrzewać cały dom? Czy można to zrobić jedynie za pomocą jednego kominka? Odpowiedź jest prosta - jak najbardziej. Tu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Czym jest piec, a czym kominek?

Obydwa urządzenia służą do przekształcania węgla w ciepło.

Zachodzi w nich, w szybkim tempie, taka sama reakcja utleniania, jak wewnątrz naszego ciała (tyle że reakcja w naszym organizmie przebiega w znacznie niższej temperaturze, bo tylko w 37°C). Z tego punktu widzenia, system grzewczy domu przypomina nasz organizm.

Powietrze oraz materiały, z których jest zbudowany piec lub kominek, rozpraszają ciepło po całym pomieszczeniu. Ściany i szyby są dla domu tym, czym skóra dla organizmu. Otwory wentylacyjne to nos i usta, a powietrze wewnątrz pomieszczenia to powietrze w płucach. Właśnie z tych płuc kominek bierze potrzebny mu tlen.

Widoczna w pomieszczeniu część przewodu kominowego często jest tylko jego obudową. Cały przewód kominowy składa się z owej obudowy oraz biegnącej w środku rury wraz z częścią wystającą nad dachem (także obudowaną, np. cegłą lub kamieniem) i przykrytą z wierzchu daszkiem.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Nazwa Projektu:
Zduństwo – wsparcie tradycyjnego rzemiosła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.