Janik - Kominki Szczecin, ul. Karola Balińskiego 7E, Tel: 91 314 38 28. Zamów wyjątkowy kominek do Twojego domu!

  • Kominki i piece

    Stylizowane według indywidualnych wymagań i upodobań klienta.Szczegóły oferty
  • Kamieniarstwo

    Parapety, schody (zewnętrzne i wewnętrzne), blaty kuchenne, posadzki. Szczegóły oferty
  • Polskie piece z duszą

  • 1
  • 2
  • 3

Czy drewnem można ekonomicznie ogrzewać cały dom? Czy można to zrobić jedynie za pomocą jednego kominka? Odpowiedź jest prosta - jak najbardziej. Tu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Czym jest piec, a czym kominek?

Obydwa urządzenia służą do przekształcania węgla w ciepło.

Zachodzi w nich, w szybkim tempie, taka sama reakcja utleniania, jak wewnątrz naszego ciała (tyle że reakcja w naszym organizmie przebiega w znacznie niższej temperaturze, bo tylko w 37°C). Z tego punktu widzenia, system grzewczy domu przypomina nasz organizm.

Powietrze oraz materiały, z których jest zbudowany piec lub kominek, rozpraszają ciepło po całym pomieszczeniu. Ściany i szyby są dla domu tym, czym skóra dla organizmu. Otwory wentylacyjne to nos i usta, a powietrze wewnątrz pomieszczenia to powietrze w płucach. Właśnie z tych płuc kominek bierze potrzebny mu tlen.

Widoczna w pomieszczeniu część przewodu kominowego często jest tylko jego obudową. Cały przewód kominowy składa się z owej obudowy oraz biegnącej w środku rury wraz z częścią wystającą nad dachem (także obudowaną, np. cegłą lub kamieniem) i przykrytą z wierzchu daszkiem.

„Odpad jako surowiec: Wprowadzenie nowych technologii w procesie produkcji wykorzystując praktyki GOZ”.

Firma Usługi Zduńsko-Murarskie Stanisław Janik realizuje projekt „Odpad jako surowiec: Wprowadzenie nowych technologii w procesie produkcji wykorzystując praktyki GOZ” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet: Odporność i konkurencyjność gospodarki – część grantowa, Działanie: A2.2.1. Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ.

Projekt ma na celu wprowadzenie zaawansowanych technologii środowiskowych w branży kamieniarskiej, ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu i gospodarki obiegu zamkniętego. Głównym zamierzeniem przedsięwzięcia jest zmniejszenie wpływu działalności na środowisko poprzez efektywne przetwarzanie surowców, minimalizowanie odpadów oraz optymalizację zużycia zasobów.

Cele szczegółowe:

  1. Zmniejszenie ilości odpadów kamiennych
  2. Optymalizacja zużycia wody
  3. Redukcja emisji CO2 i zużycia energii
  4. Zwiększenie efektywności produkcji i jakości produktów
  5. Poprawa logistyki wewnętrznej oraz bezpieczeństwa pracy
  6. Precyzyjna kontrola jakości produktów i optymalizacja procesów produkcyjnych

Spodziewane rezultaty przedsięwzięcia to przede wszystkim zwiększenie efektywności produkcji, poprawa jakości produktów, zmniejszenie zużycia surowców i wody oraz znaczące ograniczenie ilości odpadów. Wprowadzenie nowoczesnych technologii środowiskowych przyczyni się do zmniejszenia wpływu działalności firmy na środowisko, jednocześnie zwiększając konkurencyjność firmy na rynku.

Głównym odbiorcą projektu będzie firma Usługi Zduńsko-Murarskie Stanisław Janik, dotychczasowi i nowi klienci firmy, a także poprzez zmniejszenia wpływu działalności firmy na środowisko, całe społeczeństwo.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie, #NextGenerationEU

Wartość projektu: 2 510 000,00 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 504 000,00 PLN

×

Drodzy klienci!
Od nowego roku zmieniają się godziny otwarcia naszego salonu.

Będziemy dla Was dostępni w godzinach:
8:00 - 17:00 (od poniedziałku do piątku).

Serdecznie zapraszamy :)

Do końca roku jesteśmy dostępni tak jak dotychczas:
pn - pt, w godzinach 8:00 - 16:30.