Czy drewnem można ekonomicznie ogrzewać cały dom? Czy można to zrobić jedynie za pomocą jednego kominka? Odpowiedź jest prosta - jak najbardziej. Tu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Czym jest piec, a czym kominek?

Obydwa urządzenia służą do przekształcania węgla w ciepło.

Zachodzi w nich, w szybkim tempie, taka sama reakcja utleniania, jak wewnątrz naszego ciała (tyle że reakcja w naszym organizmie przebiega w znacznie niższej temperaturze, bo tylko w 37°C). Z tego punktu widzenia, system grzewczy domu przypomina nasz organizm.

Powietrze oraz materiały, z których jest zbudowany piec lub kominek, rozpraszają ciepło po całym pomieszczeniu. Ściany i szyby są dla domu tym, czym skóra dla organizmu. Otwory wentylacyjne to nos i usta, a powietrze wewnątrz pomieszczenia to powietrze w płucach. Właśnie z tych płuc kominek bierze potrzebny mu tlen.

Widoczna w pomieszczeniu część przewodu kominowego często jest tylko jego obudową. Cały przewód kominowy składa się z owej obudowy oraz biegnącej w środku rury wraz z częścią wystającą nad dachem (także obudowaną, np. cegłą lub kamieniem) i przykrytą z wierzchu daszkiem.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Nazwa Projektu:
Zduństwo – wsparcie tradycyjnego rzemiosła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Beneficjent:
Usługi Zduńsko Murarskie Stanisław Janik
ul. Winogronowa 7,
70-771 Szczecin,
NIP 9551492280

Google Translate

Facebook

Kominki Janik - Dane kontaktowe

Kominki Janik
Karola Balińskiego 7b
70-893 Szczecin (Płonia)

Godziny otwarcia
Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dawid Janik
Kom: +48 503 866 265
E-mail: zdunstwo@op.pl